Van Bilişimciler Derneği tarafından Siber Güvenlik (Etik Hacker) Kampı başlatıldı.

 

Van Bilişimciler Derneği tarafından, bilgisayar kurtlarına müjdeli haber. Dernek tarafından başlatılan Siber Güvenlik (Etik Hacker) Kampının baş vuruları sün sona erdi. Dernek tarafından yapılan yazılı açıklamada, “27 Haziran’da proje çalışmalarına başladığımız Siber Güvenlik (Etik Hacker) Kampı’na ön başvuruları 16 Temmuz’da almaya başladık.” Denildi.

 

“KONTENJANIMIZI VAN’IN PLAKASINA ENDEKSLEMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Şimdiye kadar 595 kişinin başvuru yaptığı belirtilen açıklamada, “Başvuranların yarısından fazlası il dışı. Çoğunlukla başvuranlar Fırat Üniversitesi (Elazığ) öğrencileri ve Harran Üniversitesi (Şanlıurfa) öğrencileri. 16 Ağustos’a kadar başvurularımız devam edecektir. Tabi başvuran herkesi eğitime almamız söz konusu değildir. Kontenjanımızı Van’ın plakasına endekslemeyi düşünüyoruz. Başvuranları öncelikle ön eleme sistemine tabi tutuyoruz. Ön elemeden geçen adaylar da sınava katılmaya hak kazanıyor.” İfadelerine yer verildi.

 

EĞİTİMLER 3-8 EYLÜL TARİHLERİNDE YAPILACAK

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “17 Ağustos’ta web üzerinden bir online sınav yapacağız. Sınav sonunda en iyilerini seçip eğitime katılmalarını sağlayacağız. Bu tür eğitimlerde normalde en fazla 20 kişiyle yapılır ve maliyeti oldukça fazladır. Bu eğitimimizi DAKA desteğiyle yapıyoruz. Dolayısıyla ücretsiz bir eğitimdir. Aynı anda 65-100 arası kişiye eğitim vermemiz bir rekordur. Dünyada benzeri yoktur. Bu ilki Van’da yapmamızın sebepleri arasında kültür dayanışması da var. Farklı illerden Van’a bu eğitim vesilesiyle gelecek olan öğrenci kardeşlerimiz belki de ileride Van’a yatırım yapmak isteyeceklerdir. Eğitimimiz 03-08 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır.” (ŞEHRİVAN HABER)

Siber Güvenlik Kampına Rekor Başvuru
Van Bilişimciler Derneği'nden Havadis'e Ziyaret

Menü