1989 Hakkari doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Van’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.

2007-2017 yılları arasında bir GSM operatörünün çeşitli kademelerinde görev aldı. Buradaki işinde birçok projeye imza attı. Bölgesinde tanınan ve değer gören kişiliği hizmet verdiği kurum ve kuruluşlarda sevilen biri oldu. 2017 yılında işinden istifa ederek ilk şirketi olan NEBİOĞLU BİLİŞİM’i kurdu. Kısa bir süre sonra Türkiye’nin yerli araç takip firmalarından birinin distribütörlüğünü aldı.

Yine kendi dalında büyük başarılara imza atan Ümit IŞIK, akabinde bilişime ve teknolojiye büyük yatırımlar yaptı. Gerek akıllı şehir projelerinde gerekse yazılımda geliştirmiş olduğu yerli çözümlerle, kısa sürede büyümeyi başardı.

Yine bir GSM operatörünün bölge kurumsal distribütörlüğünü alan Ümit IŞIK hız kesmeden büyümeye devam etti. 2020 yılında Emlak ve gayrimenkul danışmanlık firmasını kurdu, çalışma alanında dev bir uzman kadro topladı ve son olarak Van turizmine katkı için bölgenin ilk turizm etkinliklerinden biri olan Vanoffroad şirketinin kurucusu oldu.

Eski çalışma arkadaşlarını da yanına alan Ümit IŞIK hız kesmeden büyümeye devam etti ve 3 yıl gibi kısa bir sürede bölgenin saygın firmalarından biri olmayı başardı. Bunu da müşterilerine sağlamış olduğu faydalardan dolayı ağızdan ağıza tavsiye ile reklama ihtiyaç duymadan mevcut müşteri portföyünün referanslarıyla sağladı. Bölgede çok iyi bilişim ve yazılım mühendisleriyle çalışan Ümit IŞIK ayrıca sahip olduğu teknik çalışanlarıyla hizmetinin kalitesini hiç düşürmeden yenilikçi ruhuyla ilerledi. Memleket sevdasıyla yola çıkan Ümit IŞIK Van için iyi olacak birçok projesiyle yatırımlarını arttırmayı hedeflemektedir. Her zaman inandığı bir söz ile yoluna devam eden Ümit IŞIK “İYİ YÖNETİCİ HER ŞEYİ EN İYİ BİLEN DEĞİL, İŞİ İYİ BİLENLERİ BİR ARAYA TOPLAYIP UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞTIRABİLEN KİMSEDİR.” diyerek insana ve çalışana verdiği değerli bir kişiliği ile de öne çıkmaktadır.

Menü